Zasłony na taśmie, czyli doskonały sposób na uzupełnienie twoich wnętrz

Zasłony w oknach niejednemu z nas kojarzą się zazwyczaj z masywnymi, ciężkimi kurtynami o ponurych barwach, których zadaniem jest totalna izolacja od świata zewnętrznego. Ale tak być nie musi. Zasłony na taśmie mogą być uroczym dodatkiem do pokoju dziecięcego lub delikatnym elementem designerskiego wnętrza o atrakcyjnych wzorach. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zasłony na taśmie

Gotowe zasłony na taśmie marszczącej

Dekoracje okienne w postaci zasłon z taśmą marszczącą mają wysoką użyteczność praktyczną. Są bardzo proste do zamontowania na karniszu i tak naprawdę każdy może to zrobić. Ponadto użyte tkaniny są wyjątkowo wytrzymałe. Nie zerwą się po pierwszym lepszym pociągnięciu. To dlatego, że dobre firanki na taśmie uszyte zostały z wysokiej jakości materiałów, wśród których dominuje bawełna. To przyzwoita tkanina, którą można stosować również w kuchni, ponieważ nie wymaga zbyt szczególnego traktowania podczas prania. Łatwo pozbędziesz się tłustych plam, jeśli przypadkiem znajdą się na twoich zasłonach.

Gotowe zasłony zaciemniające na taśmie marszczącej pozwalają skutecznie ograniczyć zbyt mocne promienie słoneczne, zachowując przy tym całość lekkiej elegancji, którą daje struktura materiału wykorzystanego do tych produktów. Śmiało możesz więc zamówić modele dekoracyjne do salonu lub sypialni. Tam świetnie sprawdzą się zwłaszcza o godzinach porannych, gdy pomieszczenie powinno być jasne od pierwszych symptomów dnia, lecz chcesz uniknąć przy tym oślepiających promieni, które mogą podziałać niczym szpilki wbite do oka. Nie lubisz tego, prawda?

Zasłony na taśmie

Zasłony gotowe do instalacji w pokoju dziecięcym

Och tak, zasłony na taśmie do pokojów dziecięcych cieszą się obecnie ogromną popularnością. Ze względu na praktyczne zalety zasłon, umieszczenie ich w twierdzy twojego malucha to znakomity wybór. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę mnogość wzorów, które pomogą kształtować jego wyobraźnię. Wbrew pozorom w pokoju dziecięcym każdy drobiazg ma ogromne znaczenia, bowiem zmysły berbecia pracują na bardzo wysokich obrotach. W szczególności wzrok, więc warto wykorzystać gotowe zasłony na taśmie, żeby wspomóc dziecko w rozwoju.

Zasłony na taśmie

Kotary dla sal konferencyjnych

Oczywiście i tego rodzaju zasłony mogą mieć formę firany na taśmie marszczącej. Pomieszczenia biurowe, zwłaszcza w nowoczesnym stylu, mogą mieć lekki wystrój i przypominać pokoje, które bez przeszkód można by znaleźć w czyimś domu. Designerskie zasłony na taśmie, jeśli dobrze dobrane, mogą redukować stres i umilić atmosferę podczas spotkań biznesowych. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na stosowanie takich firan w swoich biurach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.