Wiele osób walczy z nadprogramowymi kilogramami przez całe lata swojego życia i niestety efekty są ciągle takie same – w pewnym momencie po prostu się poddajemy i nie mamy już siły dalej się starać. Trzeba jednak znaleźć w sobie motywację, bo jeśli tego nie zrobimy – nasz organizm w końcu może się poddać i zaczniemy doświadczać coraz to nowych problemów ze zdrowiem. Niestety nadwaga i otyłość źle wpływają na nasze stawy, serce – tak naprawdę cały organizm jest obciążony.

Największym problemem, jeśli chodzi o pozbywanie się kilogramów jest zwykle to, że bardzo obawiamy się porażki – na tyle, że nie chcemy nawet podejmować próby zgubienia kilogramów. Im więcej ich mamy – tym droga do pozbycia się nadwagi będzie dłuższa i musimy narzucić sobie więcej ograniczeń oraz nowych zadań. Prawdą jest na pewno to, że musi być to nasza decyzja – możemy korzystać z pomocy, ale tak czy inaczej jest to nasza walka i sami musimy przetrwać te najtrudniejsze momenty.

O czym warto pamiętać?

Na pewno musisz przez cały czas mieć przed sobą swój wyznaczony wcześniej cel – co chcesz osiągnąć? Czy zależy Ci na poprawie wyglądu lub zdrowia? Najlepiej zrobimy, gdy wyznaczymy sobie małe i realne do osiągnięcia cele – utratę dwóch kilogramów, zmieszczenie się w konkretne spodnie czy koszulkę. Ważne jest to, aby nie próbować nagle w przeciągu tygodnia pozbyć się 20 kilogramów – wiemy, że to nie jest możliwe i tylko w ten sposób się zniechęcimy.

Tycie na pewno zajęło Ci dłuższy czas, więc nie możesz nagle oczekiwać, że odchudzanie wydarzy się przez noc. Pamiętaj też o tym, że po drodze na pewno zdarzą Ci się “wpadki” i trudne dni – to nic nadzwyczajnego i ważne jest tutaj tylko to, aby się nie poddawać. Zaakceptuj to, że coś Ci nie wyszło i działaj dalej – jednorazowe przejedzenie nie zniszczy Twoich postępów.

Skorzystaj z pomocy

Czasami problem jest naprawdę zaawansowany i wtedy warto skorzystać z dodatkowej pomocy – może być to chociażby wizyta u psychologa, dietetyka lub trenera. Nie musimy ze wszystkim zmagać się przecież samodzielnie – zasługujemy na wsparcie. Możesz odwiedzić też lekarza, który przepisze Ci kapsułki Mysimba – aczkolwiek one są wydawane tylko na receptę i zwykle otrzymują je osoby u których wraz z otyłością występuje także cukrzyca, nadciśnienie lub inne poważne choroby. Lek ten powinien przyczynić się do zahamowania łaknienia – a wtedy odchudzanie będzie odrobinę prostsze. W dalszym ciągu oczywiście konieczna jest tutaj zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna.

Sprawdź https://receptomat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.