Domowe maseczki na twarz są równie skuteczne jak te drogeryjne. Bardzo dobrze pielęgnują naszą cerę, ponad to są proste i szybkie w przygotowaniu. Jedna z najlepszych form pielęgnacji po którą może sięgnąć każdy, niezależnie od budżetu. W jaki sposób je przygotować?
Maseczki na twarz – dlaczego warto je stosować
Od dawna wiadomo, że maseczki mają bardzo dobry wpływ na pielęgnację naszej skóry twarzy. Są niezwykle skuteczne w swoim działaniu. Niejednokrotnie potrzebujemy raptem kilku minut żeby właściwie nawilżyć swoją skórę. Do ich działania nie da się porównać innego kosmetyku. Dzieje się tak dlatego, ponieważ dostarczają skórze bardzo dużo składników odżywczych a co się z tym wiąże, bardzo dobrze ją nawilżają. Co więcej te przygotowane
w zaciszu domowym są w pełni naturalne oraz pozbawione substancji syntetycznych. Przygotowując je od A do Z, jesteśmy w stanie kontrolować składniki, które są do nich używane.
Co należy zrobić przed zabiegiem pielęgnacyjnym
Żeby przygotowana maseczka przyniosła w pełni oczekiwane rezultaty należy pamiętać, żeby przed zabiegiem pielęgnacyjnym odpowiednio oczyścić skórę twarzy. Należy zacząć od odpowiedniej pielęgnacji, przy zastosowaniu produktów najwyższej jakości. Zaleca się również po oczyszczeniu twarzy wykonać peeling. Ma to na celu złuszczenie naskórka twarzy. Wszystko po to, żeby maska działała jeszcze lepiej.
Domowa maseczka odmładzająca
Tego typu maseczki pozwalają odzyskać skórze młody i promienny wygląd. Ponad to przywracają skórze jędrność, sprężystość. Żeby je przygotować bardzo często używamy odżywczych żółtek jaj, kiełków pszenicy, oliwy z oliwek, oleju arganowego,, różnego rodzaju olejów, czy też wygładzający miód. Warto podkreślić, ze maseczki odmładzające możemy stosować nawet trzy razy w tygodniu. Zimą nasza skóra wymaga jeszcze większego nawilżenia. Mocno nawilżające maseczki do twarzy są wtedy jak najbardziej wskazane.
Maseczki przeciwzmarszczkowe
Maseczki przeciwzmarszczkowe mają głównie właściwości rozjaśniające, zmiękczające, czy też regenerujące. Jedna z tego typu maseczek składa się między innymi z żółtka i miodu. Żółtko jest źródłem składników odżywczych i wygładzających skórę, z kolei miód działa wzmacniająco na skórę. Warto do takiej maseczki dodać kiełki pszenicy. Mają one działanie przeciwzmarszczkowe i dostarczają skórze nienasyconych składników tłuszczowych.
Żeby przygotować tego typu maseczkę należy w miseczce wymieszać łyżeczkę dobrej jakości, naturalnego miodu, pół surowego żółtka jaja oraz kilka kropli z cytryny. Następnie maseczkę należy nałożyć na twarz i szyję. Pozostawić na 20 minut, po czym zmyć ciepłą wodą. Olej
z kiełków pszenicy można zastąpić oliwą z oliwek.
Maseczka z aloesem
Kolejną, bardzo wartościową jeśli chodzi o składniki nawilżające maseczką jest ta przygotowana z aloesem. Posiada silne działanie odżywcze i regeneracyjne. Do aloesu, dodajemy również oliwę z oliwek. Bogate w witaminy, kwasy tłuszczowe i antyoksydanty składniki, minimalizują wpływ wolnych rodników na skórę. To dzięki nim skóra po maseczce jest odżywiona, nawilżona, jędrna i miękka w dotyku. Warto zaznaczyć, iż przy regularnym stosowaniu maseczki, następuje delikatne spłycenie zmarszczek oraz spowolnienie procesów starzenia się skóry. W celu przygotowania maseczki mieszamy oliwę z oliwek z aloesem w żelowej konsystencji. Podobnie jak w przypadku poprzedniej maseczki taką mieszankę nakładamy na około 20 minut na twarz i szyję po czym zmywamy ciepłą wodą. Regularne stosowanie maseczek sprawia, że nasza skóra cały czas utrzymuje się w bardzo dobrej kondycji.
Dodaj komentarz