Edukacyjne klocki Meli dla małych i dużych

Z zabawkami jak z ubraniami, na wiele z nich pojawia się moda, która po kilku latach zanika. Są jednak zabawki ponadczasowe, które skutecznie opierają się chwilowym modom i bawią jednakowo dzieci na całym świecie. Na miano takiej zabawki niewątpliwie zasługują klocki Meli.

Najlepsza zabawka dla dziecka?

Zapewne wielu rodziców odpowiedziałoby, że dobra zabawka, to droga zabawka. Cena często jest wyznacznikiem jakości, gwarancją solidności wykonania i bezpieczeństwa użytkowania. Ta dobra zabawka jest kolorowa, gra, świeci, mówi w kilku językach i… niestety szybko idzie w kąt. Jeśli przyjrzymy się naszym pociechom, zauważymy, że najchętniej i najdłużej bawią się zabawkami, które w oczach dorosłych uchodzą za banalne. Tymczasem im prostsza zabawka, tym większe pole dla dziecięcej wyobraźni. Przykładem niech będzie zwykły patyk, który w zależności od potrzeb przeistoczy się w świetlny miecz, konia, czarodziejską różdżkę, a nawet rakietę kosmiczną. Właśnie dlatego wybierając zabawkę dla dziecka, warto zastanowić się, na jak długo zajmie ona maluchowi czas, a więc jak bardzo interesująca będzie w oczach małego odkrywcy.

Dlaczego klocki?

Klocki to jedna z tych zabawek, która nigdy się nie nudzi. Powód? Zabawa klockami jest niepowtarzalna, za każdym razem można z nich zbudować coś innego. Mało tego. Klocki mogą być także rekwizytem w wielu innych zabawach. Dzięki nim małe dzieci uczą się rozpoznawać kolory, liczyć, segregować, układać w równe rzędy lub stosy. Starszym dzieciom klocki mogą pomóc w nauce matematyki. W każdym wieku rozwijają wyobraźnię przestrzenną, zdolność logicznego myślenia. Są także niezastąpione w ćwiczeniu małej motoryki. I najważniejsze – klockami można się bawić zarówno samotnie, jak i w dużej grupie. Dzieci uczą się współpracy, kompromisu, dzielenia z kolegami, szanowania ich pomysłów i wspólnego dążenia do jednego celu.

Klocki Meli

Mogłoby się wydawać, że rynek zabawek, a w szczególności klocków, jest tak nasycony, że ciężko o coś naprawdę innowacyjnego. Tymczasem klocki Meli właśnie takie są. Jedyne i niepowtarzalne, łamiące wszystkie stereotypy i klasyczne spojrzenie na tę zabawkę. Z klocków Meli można zbudować zarówno płaski obrazek, jak i pełnowartościową, trójwymiarową konstrukcję. Wyprodukowane w Polsce zdają się mówić: nie jesteśmy gorsze od międzynarodowej konkurencji, jesteśmy lepsze! Wykonane z tworzywa przypominającego kauczuk, w rozmiarach idealnie pasujących do małych dłoni, potrafią zająć dzieci na długie godziny. 2,5 cm szerokości to na tyle dużo, by klocek był bezpieczny także dla młodszych dzieci i jednocześnie na tyle mało, by skutecznie ćwiczył precyzję ręki, trenował niewprawne paluszki oraz ćwiczył relację ręka – oko.

Klocki Meli to aż dwanaście różnych kolorów, można z nich wyczarować dosłownie wszystko. Wystarczy niebanalna wizja małego konstruktora, by na stole lub podłodze pojawiły się domki, drzewa, ludzie, zwierzęta, okręty, a nawet rakieta, która zabierze twoje dziecko w kosmos. Fenomen klocków Meli polega między innymi na ich uniwersalności. Te klocki nie narzucają sztywnych wzorów i sposobów łączenia, nie mają tradycyjnych rowków i wypustek. To nie wada, to zaleta, bo pozostawiają więcej miejsca dla dziecięcej wyobraźni i kreatywności.

Dla kogo klocki Meli?

Można śmiało powiedzieć, że dla wszystkich, małych i dużych. Młodsze dzieci zadowoli jeden z zestawów Meli Basic, gdzie wszystkie klocki są w tym samym kształcie. W zestawie można znaleźć od 50 do 1000 klocków. Prosty sposób łączenia i jednakowy kształt to gwarancja, że nawet najmłodsze dzieci nie będą miały problemu z połączeniem klocków i zbudowaniu pierwszej w życiu wieży. Dodatkowym atutem są żywe kolory, które na pewno przyciągną wzrok i uwagę dziecka. Dzieci starsze, których wyobraźnia i potrzeby sięgają dalej, na pewno ucieszą się z zestawu Meli Construktor. Tutaj oprócz tradycyjnych klocków znanych z Meli Basic, znajdziemy dodatkowe elementy, które pozwolą stworzyć ruchome trójwymiarowe konstrukcje. Samochód może jechać, robot poruszać rękami i nogami, teleskop obracać się wokół własnej osi.

Klocki dla całej rodziny

Chociaż klocki Meli, jak każda zabawka, są produktem adresowanym do najmłodszych członków rodziny, nic nie stoi na przeszkodzie, by i starsi włączyli się do wspólnej zabawy. Zaletą klocków jest to, że można się w dowolnym momencie przyłączyć do zabawy nimi. Nie wymagają instrukcji obsługi ani czasu potrzebnego na naukę ich używania. Nic nie integruje pokoleń tak bardzo, jak wspólne działanie. Klocki Meli to niebanalny pomysł na rodzinny piknik, przyjęcie urodzinowe dla dzieci, czy po prostu miłe, wspólne popołudnie. Na pewno wszyscy będą się dobrze bawić, bo klocki Meli są skutecznym straszakiem na nudę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.