Idealny wózek – bezpieczny dla dziecka, wygodny dla rodziców

Jedną z ważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć rodzice oczekujący na narodziny dziecka, jest wybór wózka. To nieodłączny element codzienności z nowym członkiem rodziny, począwszy od okresu niemowlęcego, po czas, gdy dziecko jest już całkiem samodzielne, ale nadal potrzebuje wygodnego wózka, w którym wypocznie po nieporadnym poznawaniu świata.

Przyjście na świat dziecka to dla świeżo upieczonych rodziców wielka radość, ale również niezliczone wątpliwości, trudne wybory i ważne decyzje, które przesądzają o komforcie wspólnego życia, jakże innego niż dotychczas, a także zdrowiu i bezpieczeństwie dziecka.

Niełatwy wybór

Jednym z podstawowych nabytków towarzyszących pojawieniu się w domu dziecka jest wózek. O ile dawniej zakup był szybki, bo na rynku był mocno ograniczony, o tyle dziś gama dostępnych modeli może przyprawiać o zawrót głowy. Warto postawić markę, która specjalizuje się w produkcji wózków od lat i wie, jak ułatwić życie rodzicom, a zarazem zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Jeśli przy okazji możemy wesprzeć polską przedsiębiorczość, to dlaczego nie?

Idealny wózek

Wspierajmy polskich producentów

Jeśli stoicie przed decyzją, jaki wózek będzie najlepszy, polecamy zapoznać się z ofertą firmy TAKO. To polska firma rodzinna, której produkty od ponad 30 lat cieszą się uznaniem klientów w kraju i innych częściach świata. Marki, które posiada – Tako, Junama i Invictus − powstały z miłości do dzieci i troski o ich dobro. Wózki tych marek  są projektowane przez doświadczonych konstruktorów z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości europejskiego pochodzenia.

Bezpieczeństwo i estetyka

Wózek, który będzie nam służył przez dość długi czas, powinien być bezpieczny, a zarazem praktyczny i estetyczny. Dobrze jeśli dany model spełnia kilka zadań i jest przystosowany do różnych etapów rozwoju dziecka i jego potrzeb. Może być gondolą, spacerówką, a nawet fotelikiem. Właśnie innowacyjność i oryginalny styl wyróżniają produkty firmowane przez firmę TAKO. Wieloletnia obecność na rynku i znajomość trendów oraz potrzeb klientów sprawiają, że polskie wózki Tako, Junama i Invictus doskonale trafiają w oczekiwania rodziców, którzy chcą jak najlepiej zadbać o dziecko.

Jakość, wzornictwo i funkcjonalność modeli oferowanych przez TAKO zyskuje odzwierciedlenie zarówno w wynikach sprzedaży, jak i licznych nagrodach biznesowych przyznawanych firmie m.in. podczas targów międzynarodowych.

Idealny wózek

Dziś na rodziców czekają piękne, kolorowe wózki, które niemal krzyczą w sklepie: „Kup mnie!”. Nie dajmy się jednak ponieść impulsowi chwili – zakup wózka musi być przemyślany, w końcu to produkt, który będzie nam służył na co dzień: na spacerach, w aucie, w komunikacji. Estetyka i nowoczesny design są oczywiście ważne, ale może być argumentem za zakupem tylko wtedy, gdy idzie w parze z ergonomią i bezpieczeństwem.

Funkcjonalność to podstawa

Przed zakupem zwróćmy uwagę na jakość wykonania, posiadane przez firmę certyfikaty potwierdzające, że produkt spełnia normy. To dla nas ważny sygnał, że możemy rozważyć dany model, w którym tak wiele czasu będzie spędzać nasz maluch. Ważny, ale nie jedyny. Warto sprawdzić, co dokładnie oferuje nam producent. Wypytajmy sprzedawcę o możliwości składania wózka i „magicznego” przystosowania go do różnych potrzeb. Takie kompaktowe warianty pozwolą zaoszczędzić pieniądze na zakup kilku wózków i miejsce na ich przechowywanie.

Zanim podejmiemy decyzję, przyjrzyjmy się parametrom wózka. Lekka konstrukcja, niewielkie rozmiary, zwrotność to atuty, które na pewno docenimy już po krótkim czasie użytkowania. Upewnijmy się też, że wózek ma dość miejsca, by pomieścić liczne akcesoria niezbędne w podróży i podczas spacerów.

Wózek to wygodne, a często wręcz niezbędne rozwiązanie, gdy chcemy wybrać się gdzieś z dzieckiem. To odciążenie od noszenia malucha na rękach i wygoda dla dziecka, które poznaje świat z różnych perspektyw, a przy tym jest chronione od deszczu i słońca. Nie wybierajmy go pochopnie. Przemyślana decyzja sprawi, że pierwsze lata z nowym członkiem rodziny będą jeszcze piękniejsze i beztroskie.

Małgorzata Szerfer 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.