Jak znaleźć idealny prezent dla babci?

Babcia jest zwykle bardzo ważną osobą w życiu dziecka. Dlatego też, kiedy ma być obdarowana z jakiejś okazji, czy będzie to prezent na Dzień Babci, imieniny czy urodziny, powinna być to rzecz wyjątkowa.

Co jednak zrobić, gdy brakuje pomysłu? Oto kilka propozycji na znalezienie najlepszego prezentu dla babci, dzięki którym zarówno wnuki, jak i babcia będą zadowoleni. Mogą stać się inspiracją do znalezienia prezentu idealnego.

Wnuki znają babcię najlepiej

Jeżeli dzieci mają wyjątkowo silną więź z babcią, wymyślenie podarunku dla babci może okazać się prostsze, niż rodzice myślą. Wystarczy podpytać dziecko, co według niego babcia potrzebuje, o czym marzy czy często wspomina. Rodzice też mogą wziąć udział w tym swoistym określaniu potrzeb — w końcu babcia też jest im dobrze znana.

Nawet najmniejsze maluchy mają często oryginalne i inspirujące pomysły. A takie bywają najlepsze, aby babcia mogła zostać pozytywnie zaskoczona. Rodzica zadaniem będzie wtedy zamienienie inspiracji w użyteczny prezent dla babci. Kiedy jednak nie udaje się wspólnie obmyślić planu na upominek, trzeba poszukać pomysłów gdzie indziej.

Piękne i użyteczne prezenty dla babci

Upominek powinien zaskakiwać, ale także przydać się w jakiś sposób osobie obdarowanej. Ciepły szal z wyjątkowego, delikatnego materiału bądź z oryginalnym wzorem jest nie tylko piękny, ale także przyda się w chłodniejsze dni. A może ciekawy portfel z umieszczoną wewnątrz laurką od malucha czy karteczką z życzeniami od starszego dziecka — będzie przywodził na myśl wnuki każdego dnia użytkowania. Kiedy babcia jest aktywna zawodowo lub bardzo zajęta to z pewnością przyda się jej planer lub kalendarz, ozdobiony własnoręcznie przez dziecko, w jakiejś wyjątkowej okładce.

Idealny prezent dla babci lubiącej uprawiać rośliny to cytryna albo kawa w doniczce, lub też zestaw do jej uprawy. Zaskoczy, ozdobi mieszkanie, a jednocześnie może później przydać się do zrobienia napoju. Można również pójść w nieco inną stronę — sprzęt drobnego AGD z wyższej półki. Dobry jakościowo blender czy wyciskarka do soków przyda się w kuchni, pomoże zadbać o zdrowie, a jednocześnie będzie bardzo estetycznie ozdabiać kuchnię.

A może coś szalonego?

Nie każda babcia to stateczna kobieta spodziewająca się tradycyjnych prezentów. Oryginalnym, niezapomnianym podarunkiem dla babci może być także coś z pozoru szalonego. Może zaproszenie na strzelnicę, weekend w SPA lub kurs samoobrony? Modne są także warsztaty bezpiecznej jazdy samochodem w ekstremalnych warunkach — wszystkie te szkolenia mają także aspekt użyteczności, choć może nie tak oczywisty.

Jeżeli na prezent zaplanowana jest większa kwota, dobrym pomysłem dla babć chcących kiedyś zwiedzać świat może być kurs języka obcego. Można też taki niematerialny prezent zorganizować samemu — zaproszenie na wyjątkową wycieczkę z wnukami czy wspólny kurs fotografii dzieci zorganizowany w domowych warunkach. Aby sprawić babci wyjątkowy prezent, wcale nie trzeba wydać fortuny.

Zwykłe rzeczy z niezwykłym akcentem

Są jednak również babcie — domatorki czy po prostu takie, które są bardziej zbliżone do wizji starszej pani uwielbiającej pichcić i spędzać czas głównie w gronie rodzinnym. Dla nich dobrym prezentem może być przedmiot codziennego użytku, jednak spersonalizowany tak, by stał się tym wyjątkowym. Niekoniecznie mowa tu o gotowych kubkach czy torbach na zakupy z zabawnym napisem dla babci, choć i takie prezenty będą przyjęte z radością.

Jeżeli jednak dziecko dysponuje większą ilością czasu, warto zaproponować mu wykonanie lub ozdobienie prezentu własnoręcznie. Można zakupić zestaw z filiżanką i farbkami do jej zdobienia albo też wykonać prostą szkatułkę z drewna i ją przyozdobić. Jeżeli dziecko jest jeszcze zbyt małe na tego typu działania, są także inne możliwości. Zamówienie koszulki albo poduszki z nadrukowanym zdjęciem wnuka, albo też foto kalendarza z rodzinnymi fotografiami to także spersonalizowany prezent dla babci.

Znalezienie dobrego pomysłu na podarunek dla ukochanej babci nie zawsze jest proste. Jest to jednak osoba dobrze znana i bliska, dlatego przy odrobinie wysiłku i właściwych inspiracjach z pewnością uda się znaleźć ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju prezent. Jaki by nie był, wręczony z miłością zawsze będzie dla babci odpowiedni.

Propozycje prezentów poleca: Aleksandra Ginalska

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.