Użyteczny prezent na Dzień Dziadka – jak wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziadka – niezwykły dzień, w którym każdy wnuk chce, by jego dziadek poczuł się wyjątkowo. Wybór użytecznego prezentu dla dziadka potrafi być naprawdę problematyczny. Zazwyczaj osoby w sile wieku mają już wszystko, co potrzebne im jest do codziennego życia. Kupowanie kolejnego bibelotu, który zapomniany utknie na szafie lub na półce nie jest celem nikogo, kto chce ofiarować trafiony podarunek.

Dlatego kwestię prezentu warto przemyśleć i kupić coś przydatnego, co będzie za każdym razem przypominało mu wnuki i przywoływało miłe wspomnienia. Udany prezent dla dziadka sprawi nie tylko radość jemu, ale także wnukom, które będą cieszyć się jego szczęściem. Pierwszym krokiem wyboru idealnego i użytecznego prezentu dla dziadka jest dobór podarunku do jego pasji, codziennych zajęć czy ulubionych czynności.

Trafiony prezent to taki, który odpowiada zainteresowaniom

Zatem jeśli dziadek lubi majsterkowanie można kupić mu poręczną małą wkrętarkę, zestaw kluczy lub inne narzędzia. Dla seniora, czerpiącego przyjemność z gotowania doskonałym podarunkiem będzie sprzęt do kuchni, który nie tylko sprawi radość, ale także posłuży do przygotowywania zdrowych potraw. Może to być garnek rzymski, szybkowar, zestaw noży, deska do serów, grill elektryczny albo książka kucharska.

Zapalonego działkowicza z pewnością ucieszy ostry sekator, domowa uprawa roślin, wygodne krzesło ogrodowe lub solarne lampy, które oświetlą ogródek wieczorową porą. Co jednak jeśli nasz Dziadek jest domatorem i niczym szczególnym się nie interesuje? Dobrym pomysłem będzie wtedy ciepły koc lub wygodna poduszka, ciekawa książka, płyta ulubionego wykonawcy, DVD z pasjonującym filmem bądź zapisem koncertu. Uwielbiającym życie kulturalne podarować można bilet do teatru lub opery, kartę podarunkową do księgarni.

Smakoszowi zaś na pewno ogromną radość sprawi kosz smakołyków, ulubiona kawa, herbata, zestaw miodów, konfitur, wyborny alkohol – wino, whisky lub nalewka. Dzień Dziadka przypada w zimowy, mroźny czas dlatego piękny szalik, wełniany sweter lub czapka na pewno będą użytecznym prezentem dla dziadka. Rynek oferuje obecnie tak wiele różnego rodzaju podarunków, że na pewno znajdziemy coś odpowiedniego.

Spersonalizowany prezent na Dzień Dziadka – piękna i użyteczna pamiątka

Hitem wśród podarunków są w ostatnich latach prezenty spersonalizowane. Indywidualne dopasowanie użytecznego prezentu dla dziadka wywoła uśmiech na twarzy zawsze gdy będzie po niego sięgał. Co to może być? Na przykład lupa z grawerowanymi inicjałami, poduszka z nadrukiem, szachy z wyrytym imieniem dziadka i jego najczęstszego przeciwnika.

Specjalną dedykację można umieścić na leżaku plażowym, albumie, notesie, karafce do whisky. Dziadek z pewnością z przyjemnością zanurzy stopy w kapciach lub napije się z kubka z napisem „Najlepszy dziadek na świecie”. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy tylko od wyobraźni i finansów wnucząt. Użyteczny prezent na Dzień Dziadka to nie tylko rzeczy przydatne w pasji, pracy. To także te, które pielęgnują wspomnienia i przywołują miłe uczucia. Jednym z nich jest ręcznie zrobiony album ze zdjęciami lub cyfrowa ramka na zdjęcia. Także prezenty wykonane samodzielnie jak odciski dłoni wnuków czy drzewo genealogiczne członków rodziny. Im więcej serca włożymy w tworzenie podarunku tym większą będzie miał on wartość.

Najważniejsze są uczucia

Myśląc o doborze odpowiedniego, trafionego i użytecznego prezentu dla dziadka, nie zapominajmy o najważniejszym. Dzień Dziadka to przede wszystkim święto, w którym pierwsze skrzypce powinno grać zadowolenie naszego seniora. Pamiętajmy, że najbardziej użytecznym prezentem dla dziadka będzie nasza obecność i czas z nim spędzony.

Dlatego gdy myślicie o bilecie do kina czy koncert warto zakupić dwie sztuki i wybrać się razem z dziadkiem, jeśli o kubku koniecznie trzeba wpadać wpadać często na herbatę. Każdy prezent dla dziadka powinien nieść ogromny bagaż miłości i radości tylko wtedy jest coś warty.

Prezenty poleca: Damian Hoffmann

1 komentarz

  1. wychowany w PRLu Odpowiedz

    Mój już niestety odszedł. Ale mój prezent polegał na tym że w niby tajemnicy – a za zgodą babci razem z bratem sprzątaliśmy piwnicę. Układaliśmy klucze, weki, skrzynki, myliśmy butelki (które mogliśmy dodatkowo sprzedać). Dziadek zawsze robił zaskoczoną minę i zapraszał na gorącą herbatkę z mlekiem i ciasteczkami. To były czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.