Wybór lokalizatorów przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników na rynku takich elektronicznych gadżetów jest bardzo duży. Mogą one mieć formę niewielkich breloczków, które przypniesz do tornistra czy plecaka swojego dziecka albo wygodną formę smartwatcha wyposażonego w system dokładnej lokalizacji. Zanim kupisz lokalizator dla dziecka, upewnij się, że spełnia Twoje oczekiwania.

Dokładność lokalizacji

Pierwszym, co powinien sprawdzić rodzic kupujący lokalizator dla dziecka, jest dokładność pokazywania aktualnej lokalizacji. Najczęściej takie urządzenia bazują na systemie satelitarnym GPS, podobnie jak w przypadku nawigacji samochodowych. Jednak system ten, choć dokładny, to zawodzić może wtedy, gdy dziecko nie znajduje się na otwartej przestrzeni, na dworze. Wówczas pokazuje tylko orientacyjne położenie użytkownika.

Najlepiej by było, by prócz lokalizacji na podstawie wskazań satelitów w ramach GPS urządzenie korzystało i z innych systemów namierzania, jak Wi-Fi czy sygnał operatorów sieci telefonii komórkowej. Takie możliwości dają smartwatche z lokalizatorem firmy Calmean.

Ustalanie bezpiecznych stref pobytu dziecka

Kolejną ważna kwestią przy wybieraniu lokalizatora dla dziecka jest ustalenie stref bezpiecznych, w jakich powinien on przebywać w określonych godzinach, np. w szkole czy na podwórku. Jeśli przekroczy wyznaczony obszar, lokalizator od razu to zarejestruje i prześle odpowiedni alert do rodzica.

Przycisk SOS do wzywania pomocy

Dobrze by było, aby lokalizator dla dziecka (np. Calmean) miał umieszczony na obudowie przycisk, który pozwala na natychmiastowe wzywanie pomocy rodzica, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dzięki niemu nieletni mogą wskazać swoją lokalizację, kiedy potrzebują interwencji ze strony osoby dorosłej, np. doznały urazu podczas zabawy na dworze. Zamiast dzwonić do rodzica i wyjaśniać całą sytuację, przycisk SOS w lokalizatorze dla dziecka szybko wysyła alert.

Lokalizator połączony z telefonem

Niektóre lokalizatory, zwłaszcza te w smartwatchach dla dzieci mają kartę SIM i wyposażone są w opcje telefoniczne. Zastępują skutecznie telefon. To opcja dodatkowa, z której warto skorzystać przy zakupie lokalizatora dla dziecka.

Wygląd lokalizatora

Także i dziecko powinno mieć swój udział w wyborze lokalizatora. Ostatecznie to dla niego jest on przeznaczony. Smartwatch z lokalizatorem powinien podobać się dziecku – dostępne są one na szczęście w szerokiej gamie kolorów i wzorów, także każdy młody klient będzie mógł wybrać taki smartwatch, który najbardziej będzie się mu podobał.

Atrakcyjne opcje dla dziecka

Jeśli jesteśmy już przy wyborze lokalizatora dla dziecka przez samych zainteresowanych, to najmłodsi zwracają uwagę na nieco inne kwestie niż dorośli. Dla nich najpewniej ważne będzie to, by sprzęt pozwalał na przesyłanie krótkich wiadomości tekstowych i graficznych albo na zliczanie kroków w ciągu dnia. Funkcje jak budzik, stoper i inne, podobne spodobać powinny się dziecku. Analizując taki zakup, warto zerknąć na ranking takich urządzeń – https://www.calmean.com/blog/smartwatch-dla-dzieci-ranking/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.