Jakie pędzle do makijażu

Piękny makijaż potrafi dodać urody oraz przyciągnąć wzrok innych osób. Żeby stworzyć profesjonalny make up przydadzą się dobrej jakości pędzle. Firma Hakuro oferuje wiele świetnej jakości pędzli. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. 

Jakie pędzle do makijażu wybrać? 

Jeżeli zależy nam na dobrej jakości pędzlach do makijażu warto postawić na zbite, gęste włosie, które jest osadzone w skuwce, dzięki temu można zapobiec ich wypadaniu. Jest to ważne, jeśli chodzi o mycie takich produktów. W momencie kiedy pędzle zaczynają tracić swoje włosie, znaczy, że nie są one najwyższej jakości. Kolejną sprawą są rączki, które nie powinny być śliskie. Dzięki temu można liczyć na pewny chwyt. Takie produkty ułatwiają nanoszenie i rozprowadzanie kosmetyków. Dobrej jakości pędzle sprawdzą się do wykonania znakomitego makijażu. Warto nie oszczędzać i wybrać takie, które będą dobrej jakości.

Które pędzle są podstawą do pudru i cieni ?

Kiedy komplementujemy zestaw pędzli, warto postawić na najważniejsze:

  • pędzel do brwi – pozwala on na ich idealne podkreślenie oraz nadanie ładnego kształtu. Można też nim stworzyć kreski na powiece.
  • pędzel do roświetlacza – ma delikatny wygląd. Dzięki niemu można nanieść kosmetyk na kości policzkowe.
  • płaski pędzel do korektora – pozwala na precyzyjne naniesienie kosmetyku w określone miejsca oraz rozsmarowanie. Poza tym pędzel ten jest świetny na podkreślenie łuku brwiowego,
  • pędzel do blendowania – pozwala na połączenie kolorów cieni na powiece,
  • pędzel do pudru – pozwala równomiernie nanieść kosmetyk oraz utrwalić makijaż. Taki pędzel charakteryzuje się niezwykle gęstym włosiem oraz ciekawym kształtem.
  • pędzel do różu oraz bronzera – taki pędzel ma skośny kształt. Powinien mieć także luźne włosie oraz rozmiar dopasowany do naszej twarzy.

  Takie pędzle znajdziemy na stronie www.ladymakeup.pl.

Jakie są rodzaje włosia pędzli?

To od nas zależy czy wybierzemy zestaw pędzli czy pojedyncze sztuki. Jeśli nie malujemy się w skomplikowany sposób na początek wystarczy nam kilka sztuk. Jeśli chcemy podszkolić się w technice makijażu warto wybrać cały zestaw. To będzie też dobre, jeśli jesteśmy profesjonalistami. Przed zakupem pędzli trzeba pamiętać, że są różne rodzaje  włosia. Niektóre lepiej będą radzić sobie z produktami płynnymi, a inne z sypkimi. Włosie pędzli można podzielić na dwie grupy: naturalne (które pochodzi z kozy czy kucyka) oraz syntetyczne. Włosie naturalne dobrze sprawdza się w bledndowaniu oraz aplikowaniu sypkich produktów na skórę. Syntetyczne włosie nazywa się taklon jest wegańską odpowiedzią na włosie naturalne.

Jakich pędzli nie może zabraknąć?

W momencie kiedy szuka się dobrych jakościowo pędzli warto zapoznać się z marką Hakuro. Produkty tej firmy znajdziemy w różnych cenach oraz kombinacjach. Również dobrym pomysłem jest zakup gotowych zestawów. Taki zestaw przyda się osobom które dopiero rozpoczynają zabawę z malowaniem. Tak samo osoby zapracowane mogą zdecydować się na pełen pakiet. Gotowe zestawy do makijażu zawierają potrzebne akcesoria do makijażu, a czasem nawet więcej dzięki czemu można spróbować różnych opcji.

Pędzle trzeba przechowywać w pojemniczku, tak by włosie znajdowało się do góry. Innym sposobem jest włożenie ich do szkatułki. Warto pamiętać, że pędzle nie mogą być zgniatane. Dzięki temu włosie będzie nam służyć na dłużej. W trakcie podróży warto mieć ze sobą specjalne etui. W takim etui każdy pędzel ma swoje miejsce, dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie odkształci się i nie zniszczy nam prędko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.