Jak zamówić łóżko obrotowe rehabilitacyjne?

Łóżko obrotowe rehabilitacyjne to innowacyjne rozwiązanie dla chorych leżących, którzy wymagają cały czas opieki. Łóżko rehabilitacyjne tego rodzaju znacznie ogranicza ryzyko powstawania bolesnych odleżyn i umożliwia stopniową pionizację pacjenta. W artykule wyjaśniamy, jak zamówić obrotowe łóżko rehabilitacyjne Twist.

1. Jakie zalety ma łóżko dla chorego Twist?

2. Łóżko obrotowe rehabilitacyjne z możliwością dofinansowania

łóżko rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne jest niezbędne dla pacjentów przebywających na przykład w szpitalach, w domach lub w ośrodkach zajmujących się opieką paliatywną. Standardowe łóżko rehabilitacyjne wymaga dźwigania pacjenta, przekładania go z boku na bok i innych czynności, które są typowe w procesie pielęgnacyjnym pacjenta ciężko chorego. Z tego względu warto zwrócić uwagę na łóżka Twist. Łóżko obrotowe rehabilitacyjne zapewni choremu maksymalny komfort. Elektryczne łóżko rehabilitacyjne z funkcją pionizacji może się przydać osobom, które przeszły przykładowo operację neurochirurgiczną w obrębie kręgosłupa.

Jakie zalety ma łóżko dla chorego Twist?

Funkcje łóżka Twist to wyeliminowanie niewygodnego podkładania poduszek, sposób na szybką zmianę pozycji eliminując dźwiganie, sposób na stopniowe samodzielne wstawanie z łóżka, a także niezależny sposób na przyjęcie pozycji siedzącej. Takie łóżko pozwala na bardzo częstą zmianę pozycji, eliminując ryzyko tworzenia się bolesnych odleżyn. Łóżko rehabilitacyjne Twist pomaga w codziennej aktywności ruchowej pacjentów, którzy muszą podstawowe ćwiczenia wykonywać w łóżku. Również pacjent w pozycji siedzącej pozwala na szybsze wykonanie podstawowej toalety. Warto pamiętać, że opiekunowie nie powinni przesadzać z dźwiganiem. Podczas zmiany pozycji pacjenta leżącego sami mogą się nadwyrężyć. Dlatego korzystniej jest wybierać elektryczne łóżko z obrotem, które ułatwia siadanie i wstawanie osoby chorej.

Łóżko obrotowe rehabilitacyjne z możliwością dofinansowania

Łóżko rehabilitacyjne z funkcją fotele nie należy do tanich i nie można go kupić w ramach NFZ. Możliwe jest jednak dofinansowanie PFRON do łóżka obrotowego, przy czym trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Dzięki temu można szybciej podjąć decyzje o zakupie takiego łóżka. Łóżko można zamówić w specjalistycznym sklepie internetowym. Należy wybrać produkt, ewentualnie dodać kolejne funkcje oraz rodzaj materaca. Można też zamówić dostawę z wniesieniem i montażem łóżka. Warto taką możliwość brać pod uwagę, gdyż łóżko jest ciężkie — jedna osoba nie da rady go wnieść do domu lub do placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.