Mikrodozowanie grzybów: na czym polega i jak działa?

Mikrodozowanie grzybów to relatywnie często spotykana procedura, której zadaniem jest uzyskanie delikatnych korzyści dla ogólnego zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Mikrodawkowanie od bardzo dawna wzbudza liczne kontrowersje, jednak w ostatnim czasie jego popularność wzrosła bardzo mocno. Liczne korzyści wynikające z tej metody sprawiają bowiem, że zyskuje ona na znaczeniu.

W jaki sposób działa mikrodozowanie grzybów?

Mikrodozowanie grzybów to nic innego jak przyjmowanie bardzo niewielkich dawek substancji psychodelicznych. Po dziś dzień mechanizm działania mikrodozowania nie jest do końca zbadany, jednak szerokie spektrum walorów tej metody sprawia, że ma ona wielu fanów. Na chwilę obecną udało się potwierdzić, że psylocybina oraz inne psychodeliki oddziałują na receptory serotoninowe w mózgu, zwiększając poziom serotoniny i pozytywnie wpływając na jej ogólne funkcjonowanie. Warto podkreślić, że serotonina to niebywale ważny neuroprzekaźnik, który w głównej mierze determinuje samopoczucie każdego człowieka. Sporo osób jest również zdania, że mikrodawkowanie grzybów wpływa na neuroplastyczność oraz neurogenezę. Badania nad sposobem, w jaki mikrodozowanie oddziałuje na ludzki organizm, trwają jednak do dnia dzisiejszego. Jeśli interesuje Cię mikrodawkowanie, to na stronie: https://muxomor.pl znajdziesz coś dla siebie.

Mikrodozowanie grzybów – jak stosować?

Duża część społeczeństwa niemająca doświadczenia na temat psychodelików ma poważne problemy ze zrozumieniem sposobu, w jaki należy mikrodozować grzyby. Warto jednak podkreślić, że nie ma uniwersalnego sposobu na mikrodozowanie, gdyż każdy organizm jest inny. Dlatego więc mikrodawkowanie powinno być dostosowane indywidualnie do potrzeb każdej osoby. Na początek najlepiej zacząć od niewielkiej dawki i stopniowo ją zwiększać, aż osiągnie się idealny poziom. Równocześnie należy pamiętać, aby nie przekraczać rekomendowanej dawki, która skutkuje efektami tripującymi. Mikrodawkę najlepiej przyjmować co około 3 dni, aby nie obciążyć przesadnie swojego organizmu. Osoby chcące przyjmować mikrodawkę każdego dnia powinny więc wybić sobie ten pomysł z głowy, gdyż może on być naprawdę niebezpieczny.

Jeżeli zależy nam na tym, aby mikrodozowanie przyniosło liczne korzyści, należy dokładnie obserwować reakcje swojego organizmu na przyjmowane substancje psychodeliczne. Swoje spostrzeżenia warto zapisywać, aby kontrolować własne samopoczucie i efekty zdrowotne. Równocześnie należy pamiętać o tym, aby mikrodawki przyjmować w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Po ich zażyciu zabronione jest kierowanie pojazdem oraz wykonywanie jakichkolwiek ryzykownych czynności. Ważne jest, aby mikrodozowania nie łączyć z innymi lekami, a w razie jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem. Głównym przeciwwskazaniem mikrodawkowania jest ciąża bądź karmienie piersią, jednak metoda ta jest odradzana również dla osób zmagających się z problemami z sercem albo nerkami.

Zalety mikrodawkowania grzybów

Mikrodawkowanie grzybów przynosi wiele korzyści, dlatego też jego znaczenie staje się coraz większe. Główną korzyścią wynikającą z przyjmowania bardzo niewielkich ilości psychodelików jest wyraźna poprawa nastroju i ogólnego samopoczucia. Osoby, które zdecydowały się na mikrodawkowanie, zauważyły u siebie zwiększenie kreatywności, a także polepszenie motywacji i uwagi. Mikrodozowanie jest powszechnie rekomendowane dla osób chcących polepszyć swoją pamięć i polepszyć ogólne umiejętności społeczne. Metoda ta przynosi liczne korzyści także dla naszego zdrowia psychicznego. Świetnie sprawdza się ona w walce z depresją, nerwicą lękową czy hipochondrią. Ważną zaletą mikrodawkowania jest także fakt, że polepsza ono jakość snu.

Wady mikrodozowania grzybów

Mikrodozowanie grzybów ma wiele mocnych stron, jednak jak każda metoda, ma również swoje minusy. Jednym z nich jest fakt, iż może powodować nudności, bóle brzucha, a także bóle głowy. Często spotykanym problemem po stosowaniu niewielkich dawek grzybów jest również uczucie zmęczenia i senności. Niektóre osoby zauważyły u siebie także zmniejszenie apetytu czy utratę wagi. Warto jednak mieć na względzie, że każdy organizm jest inny, dlatego skutki mikrodozowania u każdej osoby mogą być zgoła odmienne. Choć metoda ta ma swoje słabsze strony, to w większości przypadków daje naprawdę sporo korzyści. Sprawia to, że rozsądne i właściwe mikrodawkowanie jest powszechnie rekomendowane, ale zawsze powinno być ustalone i przedyskutowane z ekspertem.


materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.