Niebezpieczna brzytwa – „za” i „przeciw”

Większość fanów golenia jest zapewne przyzwyczajona do korzystania z klasycznej maszynki do golenia lub tzw. „brzytwy”. Jednak prawdziwi guru tej branży śmiało powiedzą, że niebezpieczna brzytwa w niczym nie ustępuje jej pod względem jakości i wydajności golenia. Z biegiem czasu, zdobywając doświadczenie, ludzie stopniowo zmieniają pozycję i zaczynają używać niebezpiecznego ostrza. Ale czy ten krok się usprawiedliwia? Specjaliści z firmy Barbercompany.pl postanowili przeanalizować wszystkie za i przeciw stosowania tego typu pielęgnacji.

Łatwość użycia

W przeciwieństwie do klasycznej maszynki, w niebezpiecznej brzytwę do golenia etui na ostrze służy jednocześnie jako uchwyt. Dlatego konieczne jest wcześnie wybrać sposób trzymania brzytwy do golenia, aby ostrze swobodnie przechodziło po powierzchni twarzy. A z tego wynika kolejny, dość kontrowersyjny czynnik.

Ostre ostrze

Bez względu na kształt głowy (kwadratowa, okrągła czy półokrągła), niebezpieczne brzytwy zawsze wyróżniają się wysokim poziomem ostrości. Z jednej strony jest to zaletą, ponieważ pozwala łatwo „oczyścić” te obszary, które trudno było ogarnąć zwykłą maszynką. Na przykład niebezpieczna brzytwa jest dość aktywnie używana właśnie do golenia głowy.

Ale jednocześnie taka ostrość może być niezwykle niebezpieczna. Jeden niewłaściwy ruch doprowadzi do skaleczeń na skórze, co zawsze jest bardzo nieprzyjemne. Dlatego należy być bardzo ostrożnym podczas korzystania z takiego narzędzia.

Pielęgnacja i dezynfekcja

Oprócz skutecznego narzędzia do golenia, niebezpieczna brzytwa do golenia może również stać się nosicielem bakterii i zarazków. Tak, zła pielęgnacja może doprowadzić do infekcji, której konsekwencje mogą sprawić, że na długo zapomnisz o wymarzonym goleniu. Dlatego należy dokładnie przestrzegać zasad pielęgnacji niebezpiecznej brzytwy. Niezwykle ważne jest, aby używać środków tylko indywidualnie, aby nie powodować infekcji. Specjaliści firmy Barbercompany.pl zalecają obróbkę ostrza po każdym zabiegu i przechowywanie go w etui. Ponadto, aby osiągnąć pożądany wynik, ostrze należy regularnie ostrzyć, aby nie mieć problemów z pojedynczymi włosami, których nie dało się ogolić.

Nie ma oczywistych zalet ani wad używania lub nieużywania niebezpiecznej brzytwy do golenia. Jest to uniwersalne narzędzie, które znacznie przewyższa klasyczną maszynkę, ale jednocześnie może być niebezpieczne, jeśli jest używane niewłaściwie. Dlatego jeśli zdecydujesz się rozpocząć korzystanie z takiego narzędzia, radzimy zrobić to bardzo ostrożnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.