Pielęgnacja ciała. Jakich kosmetyków używać?

Pielęgnacja ciała zazwyczaj odbywa się wielopłaszczyznowo. Zarówno od zewnątrz, jak również od wewnątrz. Należy pamiętać, że właściwie dobrana pielęgnacja to klucz do zachowania skóry w bardzo dobrym stanie. W jaki sposób właściwie zadbać o naszą skórę? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Pielęgnacja twarzy

Należy pamiętać, iż skóra twarzy znacznie szybciej ulega wszelkim procesom starzenia się niż poszczególne partie ciała. Dzieje się tak między innymi dlatego, że non stop narażona jest na kurczenie się, jak również rozkurczanie mięśni podczas wykonywania ruchów twarzy. Ponad to, skóra twarzy posiada dużą ilość gruczołów łojowych oraz potowych. Co oznacza, że w momencie kiedy ich aktywność spada, naskórek staje się przesuszony. Dlatego też, bardzo ważna jest dobrana właściwie pielęgnacja. Niezbędne są do tego wszelkie kremy, maski, peelingi. Wszystko w zależności od rodzaju naszej cery.

Pielęgnacja okolic oczu

Skóra wokół okolic oczu jest niezwykle wrażliwa, delikatna, cienika oraz najbardziej ukrwiona. Dzieje się tak dlatego, że znajduje się w niej drobna ilość gruczołów tłuszczowych oraz łojowych. Dlatego też należy zwracać szczególną uwagę na pielęgnację tej strefy. Z biegiem czasu w obrębie oczu zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki mimiczne, natomiast skóra jest mniej elastyczna. Dzieje się tak dlatego, że traci ona włókna kolagenowe oraz kawas hialuronowy. Często pojawiają się poranne obrzęki powiek. Jest to związane
z zatrzymywaniem się limfy. Bardzo ważne jest to, żeby w odpowiedni sposób dbać o skórę w tych miejscach. Dokładnie zmywać makijaż oraz stosować odpowiednie kosmetyki odżywcze.

Usta – tajniki pielęgnacji

Usta z racji tego, że w dużym stopniu są unerwione oraz unaczynione, wymagają wzmożonej pielęgnacji. Usta pozbawione są warstwy rogowej oraz gruczołów łojowych. Warto podkreślić, iż z wiekiem naskórek ust staje się cieńszy. Co w rezultacie powoduje, że gruczoły łojowe, jak również skóra właściwa zanikają. W celu zachowania pięknego wyglądu ust zaleca się stosowanie specjalnie do tego przeznaczonych produktów pielęgnacyjnych. Zaliczają się do nich między innymi: maski do ust, kremy, peelingi, itp. Wszystko po to, by usta były jak najdłużej w dobrej kondycji.

Pielęgnacja szyi – nie zapominaj o niej

Bardzo często zapominamy o pielęgnacji szyi. Na naszym ciele wyróżnia się partie ciała, które starzeją się szybciej. Zaliczamy do nich między innymi: szyję oraz dłonie. W codziennych zabiegach pielęgnacyjnych należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich produktach na szyi i dekolcie. Z wiekiem na dekolcie zaczynają pojawiać się brodawki łojotokowe oraz przebarwienia. Bardzo ważne jest również odpowiednie złuszczanie tych partii ciała.

Pielęgnacja ciała – na co zwrócić uwagę

We właściwej pielęgnacji ciała należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. Świadome oczyszczanie, wybór odpowiednich, dobrej jakości produktów pielęgnacyjnych, nawilżanie, odżywianie, zabiegi wspomagające. Właściwa pielęgnacja ciała wpływa pozytywnie nie tylko na nasz wygląd oraz samopoczucie. Ma to wpływ na zapobieganie rozstępom czy też cellulitu. Warto pamiętać o regularnym stosowaniu kosmetyków złuszczających i oczyszczających. Należy również mieć na uwadze odpowiednią temperaturę wody, tak żeby nie przesuszyć naszej skóry. Po kąpieli aplikujemy właściwy kosmetyk nawilżający. Dobrany właściwie do rodzaju naszej skóry.

Krem, balsam, czy też mleczko?

Często zastanawiamy się jaki kosmetyk nawilżający wybrać. Zarówno mleczko, balsam, czy też krem mają zadanie zachować odpowiedni poziom nawilżenia naszej skóry. Wszystko po to, by jak najdłużej utrzymać młody wygląd. Regularne stosowanie kosmetyków przyczynia się również do utworzenia odpowiedniej bariery ochrony skóry. Wiąże się to z ochroną przed szkodliwymi czynnikami.

Sama aplikacja odpowiedniego kosmetyku poprzez masaż, poprawia krążenie, elastyczność, jak również napięcie skóry. Warto pamiętać, że pielęgnacja powinna być też dobrana do właściwej pory roku. Dodatkowo latem nie powinno się zapominać o stosowaniu kremów z filtrem. Regularna pielęgnacja ciała, pomaga zachować zdrowy i promienny wygląd skóry przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.