Świeczki urodzinowe na tort dla dziecka i dorosłych – oryginalne i klasyczne

Świeczki urodzinowe na tort po raz pierwszy wybieramy na roczek dziecka. Każde następne urodziny są równie ważną okazją do świętowania, dlatego nie tylko dzieci, ale również dorośli uwielbiają tę tradycję. Poza klasycznymi, prostymi świeczkami w kilku podstawowych kolorach mamy aktualnie dużo więcej możliwości. Świeczki niegasnące, z kolorowymi płomieniami, cyfry lub fontanna – to zaledwie kilka propozycji. Sprawdź, jakie świeczki wybrać na roczek, a które sprawdzą się na 18. i inne okazje!

Czy na torcie muszą być świeczki urodzinowe?

Niektórzy świętują urodziny hucznie, organizując imprezy w dużym gronie znajomych. Inni wolą kameralne spotkania, a nawet skromną kolację. Jednak bez względu na sposób obchodzenia tej wyjątkowej daty podstawą jest zawsze tort lub przynajmniej kawałek ciasta oraz świeczki urodzinowe. Zestawienie tortu i świeczek nie jest przypadkowe, ponieważ zdmuchiwanie płomienia ze świeczek wbitych w smaczne ciasto jest tradycją, którą praktykuje się na całym świecie od wieków. Płomienie świecy mają symbolizować wędrówkę naszego życzenia wypowiedzianego w myślach. Oczywiście, jeśli solenizant zdmuchnie wszystkie świeczki jednocześnie, każde, nawet najskrytsze marzenie ma się spełnić.

Oryginalne świeczki na tort dla dziecka

Świeczki wbijamy w tort każdego roku, jednak kilka dat w życiu ma szczególne znaczenie. Mowa przede wszystkim o pierwszych i osiemnastych urodzinach, a kolejno o każdych okrągłych, gdzie drugą cyfrą jest zero.

Wybierając świeczki urodzinowe na roczek, zwykle staramy się, by maluszek zwrócił na nie uwagę. Choć małe dziecko prawdopodobnie nie poradzi sobie ze zdmuchnięciem świeczki, a nawet nie zapamięta tego wydarzenia, warto się postarać. To, co jest najważniejsze w najmłodszych latach życia, to wzbudzane emocje, które są okazją do zdobywania nowych doświadczeń i rozwoju dziecka. Jeśli chcemy, żeby dziecko zauważyło świeczki na torcie, powinny one być przede wszystkim kolorowe. Doskonałym rozwiązaniem poza jedną prostą świeczką są pikery przedstawiające kolorowe postacie z bajek. Na ten rodzaj świeczek często decydujemy się nie tylko na roczek, ale także na urodziny starszych dzieci.

Wybierając motyw widniejący na świeczkach, warto kierować się ulubionymi bajkami naszej pociechy. Każdy maluch jest zachwycony, widząc na torcie świeczkę, która przypomina mu o telewizyjnej kreskówce. Najczęściej wybierane motywy na świeczki urodzinowe to m.in. “Psi patrol” i “Auta” dla chłopców oraz “Koniki Pony” i księżniczki dla dziewczynek.

Świeczki na tort dla dziecka w wieku szkolnym     

Tort możemy udekorować na wiele sposobów. Poza bajkowymi motywami często wybierane są świeczki cyfry. Jest to proste i bardzo uniwersalne rozwiązanie. Decydując się na cyferki przy okazji urodzin przedszkolaka, mamy pewność, że uda mu się zdmuchnąć płomień. Czynność ta mogłaby być nieco trudna, gdyby kilkuletnie dziecko musiało poradzić sobie z wieloma świeczkami.

Maluchy w wieku przedszkolnym i szkolnym są bardzo ciekawe świata. Warto więc wzbudzić w nich zainteresowanie wybierając oryginalne świeczki na tort, np. na GoDanParty. Jedną z najpopularniejszych propozycji są świeczki z kolorowymi płomieniami. Sporą radość i zdziwienie zarazem wzbudzają także świeczki niegasnące, czyli takie, które po zgaśnięciu zapalają się samoistnie nawet kilkukrotnie.

Spektakularny tort – świeczki urodzinowe dla dorosłych

W przypadku świeczek dla najmłodszych musimy zadbać o zadowolenie dzieci, które są wrażliwe i często zapamiętują szczegóły z dzieciństwa. Dorośli natomiast zwykle z większym dystansem podchodzą do tradycji. Nie oznacza to oczywiście, że rezygnujemy ze świeczek na tort. Wręcz przeciwnie, mamy znacznie więcej możliwości.

Dekorując tort dla osoby dorosłej, możemy korzystać praktycznie z każdego rodzaju świeczek. Odpowiednie będą te poważne, w formie jednokolorowych liczb, czy pikery z literami, a także zabawne, dziecięce wzory, co może być formą żartu i sposobem na rozkręcenie imprezy urodzinowej. Jeśli zależy nam na spektakularnych ozdobach, warto wybrać świeczki zimne ognie, czy fontanny. Dekoracje takie często wybierane są jako zamiennik klasycznych świeczek lub stanowią ich uzupełnienie.

Każdy rodzaj świeczek urodzinowych znajdziesz na GoDanParty. Sprawdź i wybierz idealne świeczki na tort dla bliskiej osoby!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.