Weekend z dzieckiem – chatka Baby Jagi w Hajnówce

Szukając atrakcyjnego miejsca, które można odwiedzić w weekend z dzieckiem trafimy na różnorodne oferty. Jedną z najciekawszych propozycji jest wkroczenie do bajkowego świata Baby Jagi i odwiedzenia jej magicznej, piernikowej chatki w Hajnówce. Położona jest ona we wschodniej Polsce, stając się doskonałym rozwiązaniem na spędzenie weekendu szczególnie dla osób mieszkających w centralnej oraz wschodniej części naszego kraju. Weekend z Babą Jagą? Dlaczego nie! Dla odwiedzających przygotowano liczne atrakcje, dzięki którym nawet najbardziej zatwardziały smutas zacznie się znowu uśmiechać.

Pomysł na spędzenie weekendu z Babą Jagą? Niedrogo, ciekawie i bajkowo!

Chatka Baby Jagi w Hajnówce jest miejscem, w którym nawet dorośli poczują się jak w bajce. Liczne atrakcje, jakie zostały przygotowane dla turystów zawarte są w kwocie 14 zł za wstęp do tego magicznego świata. Jest to bardzo niska cena, patrząc na to ile musimy zapłacić w innych tego rodzaju miejscach. Wkraczając na teren chatki oraz otaczającego go ogrodu przenosimy się w inny świat. Kolorowy, bajkowy domek, ozdobiony licznymi elementami, z okiennicami w kształcie herbatników oraz różowym kominem, zachęca do zjedzenia go. Dzieci są zachwycone, a dorośli… jeszcze bardziej. Kraina, którą właśnie odwiedzają, przenosi ich w świat beztroskiego dzieciństwa. Powitani przez Babę Jagę zostajemy zaproszeni w jej progi, a tam czeka nas mnóstwo niespodzianek oraz atrakcji.

Chatka Baby Jagi w Hajnówce – Atrakcje

Chatka Baby Jagi to nie tylko zwiedzanie czarodziejskiego domku, ale również multum atrakcji. W tym miejscu warto wspomnieć, że wszystkie niżej wymienione aktywności zawarte są w cenie wejścia. Zatem jakie atrakcje przygotowała dla odwiedzających Baba Jaga? Aż trudno uwierzyć, że jest ich tak dużo! Weekend z Babą Jagą to:

 • Wspólne gotowanie zupy z niespodzianką,
 • Częstowanie dzieci przez Babę Jagę piernikami, które mogą kryć w sobie prawdziwą niespodziankę,
 • Sprawdzanie czy łóżko Baby Jagi postawione na zapiecku jest wygodne czy wręcz przeciwnie,
 • Waga prawdy, polegająca na sprawdzeniu kto z odwiedzających nadaje się do upieczenia,
 • Lochy Jasia, czyli wejście do podziemi. Uwaga! Tylko dla najodważniejszych!
 • Poznawanie magicznych mikstur sporządzanych przez Babę Jagę oraz przepisu na nie,
 • Magiczny pokaz czarów, czyli próba zamiany odwiedzających w żaby i pająki,
 • Poznawanie i odkrywanie które napoje magiczne mają najsilniejsze działanie,
 • Każdy, kto odwiedza chatkę otrzymuje niezwykły kamień, który po wypowiedzeniu magicznych słów spełnia jego życzenia bez jakiegokolwiek limitu,
 • Tropem Baby Jagi, czyli szukanie określonych punktów na terenie, na którym Baba Jaga wybudowała swój domek, rozwiązywanie zagadek. Uwaga! Najwytrwalsi otrzymują unikatowy dyplom tropiciela Baby Jagi. Zadanie jednak nie jest proste – szukanie punktów odbywa się na podstawie bardzo skomplikowanej mapy!
 • Trampoliny, czyli wesoła atrakcja dla dzieci i dorosłych,
 • Upleciona przez pająka dawno, dawno temu huśtawka,
 • Dla najmłodszych odwiedzających bezpieczny wózek wycieczkowy w bajkowych kolorach – Baba Jaga przecież lubi też najmłodsze dzieci,
 • Sesja zdjęciowa z zabawnymi akcesoriami, takimi jak miotły, kapelusze, długie i zakrzywione do dołu nosy, stanowiąca doskonałą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych

Weekend z dzieckiem w chatce Baby Jagi? Może uda się Wam zebrać grupę?

Chatkę mogą odwiedzać również grupy kilku lub kilkunastu osób. To właśnie dla nich zarezerwowane zostały przez Babę Jagę kolejne, specjalne atrakcje, uwielbiane przez najmłodszych, w tym na przykład:

 • ogromne ognisko
 • magiczne przedstawienie z bajkowej chatce
 • warsztaty piernikowe, w ramach których każdy dowie się jak upiec piernik według przepisu baby Jagi oraz posmakuje go.

Baba Jaga może również zorganizować urodziny dla naszej pociechy. W godzinach 12.00-17.00 goście mogą bawić się na całym terenie, a doświadczony animator zapełni ich czas, bawiąc, ucząc, rozśmieszając. Urodziny w weekend w chatce Baby Jagi to marzenie każdego dziecka, zarówno tego 5-letniego, jak i 10-letniego.

Dlaczego warto odwiedzić to magiczne miejsce?

Chatka Baby Jagi w Hajnówce to nowatorski projekt, który uzyskał już dziesiątki tysięcy fanów. Pomysłodawcy oraz wykonawcy tego cuda, bo tylko tak można nazwać ten bajkowy domek wraz z całym otoczeniem, trafili w gusta wszystkich tych, którzy uwielbiają postacie z bajki o Jasiu i Małgosi. Chatka odwiedzana jest przez turystów z całej Polski, ale cieszy się również ogromną popularnością wśród zagranicznych odwiedzających. Weekend w Hajnówce będzie z pewnością nie tylko ciekawy, ale również zabawny, a wykonane zdjęcia pozwolą za pokazanie otoczeniu jakie fantastyczne miejsce odkryliśmy z naszymi dziećmi.

Autor: Gabriela Księżopolska

2 komentarze

 1. Anonim Odpowiedz

  Byłem z dziećmi – nie polecam. Nic ciekawego Pani która oprowadzała bardziej była zainteresowana sprzedażą magnesów niż oprowadzaniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.