Dzień Ojca – co ucieszy złotą rączkę?

Twój tata to urodzony majsterkowicz? Jego pasją jest naprawianie popsutych urządzeń czy konstrukcji? Nie ma w domu rzeczy, której by nie naprawił? Jeśli tak, to sprawdź nasze pomysły na prezent na Dzień Ojca, które na pewno go ucieszą.

Niezbędnik złotej rączki – zestaw kluczy

Przy każdej domowej naprawie niezbędne są klucze. Każde wkręcanie czy wykręcanie to konieczność zmiany klucza nasadowego. Kupując cały zestaw masz pewność, że właściwy klucz zawsze będzie pod ręką, a twój tata będzie zadowolony. Taki zestaw to bardzo uniwersalny prezent, nawet jeśli twój ojciec posiada już klucze nasadowe lub francuskie to istnieje dużo prawdopodobieństwo, że ma je już tak wyrobione, że z pewnością ucieszy się z nowych. Zestaw kluczy to podstawowy towar, który oferuje każdy sklep z narzędziami, przez co jego kupno nie będzie problemem. Zaletą tego prezentu jest jego stosunkowo niska cena.

Duży prezent dla fana ogródka – kosiarka spalinowa

Innym świetnym pomysłem na prezent, jeśli twój tata spędza dużo czasu w ogrodzie, jest kosiarka spalinowa z elektrycznym rozrusznikiem. Kosząc trawnik tradycyjną kosiarką spalinową musimy ją ciągle pchać, co bywa męczące. Korzystając z kosiarki z „doładowaniem” męczymy się zdecydowanie mniej. Jest to szczególnie przydatne, kiedy musimy często zmieniać kierunek jazdy naszą kosiarką, bo właśnie przy starcie lub zmianie kierunku maszyny potrzebujemy największej siły. Moc kosiarki, jej wielkość czy szerokość koszenia to kwestie indywidualne, zależne przede wszystkim od wielkości ogródka czy preferencji użytkownika. Niezależnie od tego, jaką kosiarkę wybierzesz, twój tata powinien być zadowolony z nowoczesnego systemu napędowego. Ten prezent będzie już jednak trochę droższy.

Drobne, ale praktyczne śrubokręty

Skoro pojawiły się wkręty, to nie mogło zabraknąć wkrętaków. Odkręcanie śrubek to codzienność każdego majsterkowicza, który nie może się obejść bez popularnych śrubokrętów. Jeśli kupisz tacie ich cały zestaw to masz pewność, że zawsze będzie miał wszystkie potrzebne do tego narzędzia pod ręką i praca będzie sprawiała mu jeszcze więcej przyjemności, niż wcześniej. Możesz również rozważyć zakup wkrętaków z magnetyczną końcówką, co sprawi, że prawdopodobieństwo zgubienia śrubki przy wykręcaniu spada prawie do zera, a precyzyjne prace staną się prostsze do wykonania. Zestaw wkrętaków to stosunkowo mały koszt w stosunku do satysfakcji, jaką może zapewnić.

Niezbędnik ogrodnika – piła łańcuchowa

Jeśli twój ojciec sam dba o swój ogródek, to musisz wiedzieć, jak istotne jest przycinanie znajdujących się tam drzewek. Przy pomocy piły łańcuchowej czynność ta nie przysparza większych kłopotów – jest prosta, szybka i łatwa do wykonania. Ogród jest dzięki temu zadbany, a twój tata – zadowolony. Ręczna piła nie jest tak uniwersalna i nie zapewnia takiej efektywności pracy przy roślinach, jak jej łańcuchowy odpowiednik. Piła łańcuchowa to też średni koszt zakupu, choć cena może się różnić w zależności od marki czy zastosowanych rozwiązań, ale na pewno jest tańsza od kosiarki.

Wiertarko-wkrętarki

Żaden remont nie może się odbyć bez wiertarko-wkrętarki. Skręcanie szafek, skrzynek, regałów czy inne prace domowe bez wiertarko-wkrętarki są niemożliwe. To urządzenie też jest stosunkowo tanie, a przy tym bardzo użyteczne i usprawniające majsterkowanie.

Kombinerki

Kombinerki, czyli poprawnie: szczypce uniwersalne, to z pewnością prezent dla każdego. Ucinanie przewodów czy przytrzymanie głowicy śruby, to tylko podstawowe z wielu różnych zastosowań kombinerek. Drobny upominek, ale zdecydowanie praktyczny.

Niezależnie od tego, który podarunek wybierzesz, jeśli twój tata to złota rączka nie masz co się martwić o to, że prezent mu się nie spodoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.