10 pomysłów na wykonanie prezentu na Dzień Matki

Mamy naszych dzieci ciężko pracują każdego dnia. Choć i my, jako ojcowie, jesteśmy równie ważni dla naszych pociech, to jednak ich mamy spędzają z nimi większość dnia i wykonują większość obowiązków. Na Dzień Matki z pewnością zasłużyły na specjalny podarek!

Wzruszająca fotoksiążka

„Dzieci tak szybko rosną” wzdychają często mamy i z rozrzewnieniem cofają się w czasie. Jako ojcowie mamy szansę pomóc naszym dzieciom by zachować dla mam jak najwięcej dziecięcych wspomnień. Możemy wspólnie z naszym synem lub córką przejrzeć rodzinne albumy i powybierać najpiękniejsze zdjęcia. Fotoksiążka będzie jeszcze lepsza, jeśli zapytamy dziecko jak wspomina każdą sytuację z fotografii, a komentarze umieścimy pod zdjęciami. Inną opcją jest oddanie dziecku aparatu na jeden dzień i poproszenie o sfotografowanie najważniejszych dla niego rzeczy. 

Laurka od serca

Ta opcja ma nad fotoksiążką przewagę, że wymaga z naszej strony niewielkiej pomocy i dziecko może ja wykonać niemal całkowicie samodzielnie. Z tego względu może to być lepszy wybór na Dzień Matki dla młodszych pociech. Każdą mamę na pewno ucieszy podarek od serca, a my, jako ojcowie możemy wspomóc syna lub córkę w sformułowaniu pięknych życzeń.

Talizman „na szczęście”

Dobrym pomysłem na podarunek na Dzień Matki jest też talizman „na szczęście”. Może to być na przykład podkowa, koniczynka lub cokolwiek wymarzy sobie dziecko…ulepione z masy solnej. Przygotowanie masy solnej to świetna i tania zabawa. Do jej wykonania potrzebujemy jedynie mąki, soli i wody. Wszystko razem mieszamy i zagniatamy, a z tak przygotowanej masy plastycznej dziecko możemy ulepić dla mamy co tylko będzie chciało. Gotowe wyroby wstawiamy na parę minut do piekarnika i voila! Piękny i trwały prezent gotowy. Dla lepszego efektu można ozdobę pomalować farbami.

Spersonalizowana koszulka

Każda mama na pewno ucieszy się z koszulki. Te z napisem „najlepsza mama na świecie są już jednak trochę oklepane. Zupełnie innego wydźwięku nabiorą jednak, kiedy na t-shircie umieścimy napis pisany ręką naszego dziecka. W dzisiejszych czasach podobną koszulkę tanio wykonamy w niemal każdym punkcie ksero.

Obraz do małego „Picasso”

Rysunki dzieci nieodmiennie rozczulają mamy od lat. Warto zachęcić naszą pociechę, do narysowania lub namalowania dla mamy czegoś wyjątkowego, a my zajmijmy się oprawieniem dzieła w piękną ramę tak, żeby wyglądała jak prawdziwy obraz. Kiedy zawiśnie na ścianie będzie prawdziwym przykładem sztuki awangardowej i wzbudzi uśmiech na twarzy każdego gościa.

Mapa do kapsuły czasu

Absolutnie wyjątkowy prezent na Dzień Matki jest stworzenie kapsuły czasu i mapy do niej. Wewnątrz skrzynki, wspólnie z maluchem możemy umieścić do, co jest dla niego ważne: pierwszy stracony ząb mleczny, pluszaka, rysunki – wszystko co będzie istotne dla upamiętnienia jego dzieciństwa. Taką skrzynkę dobrze zabezpieczamy i…zakopujemy pod ziemią w jakimś charakterystycznym miejscu. Na Dzień Matki, mama dostaje od malucha tylko mapę prowadzącą do „skarbu” z przykazaniem, żeby skorzystała z niej nie wcześniej niż np. za rok. Możemy się wstrzymać aż do 18 urodzin dziecko – wykopanie takiej pamiątki po latach to będzie naprawdę coś wyjątkowego.

Wspólnie spędzony czas

Mamy zwykle spędzają z dziećmi wiele godzin każdego dnia, jednak zwykle cała uwaga jest na maluchu i wspólne aktywności są wyłącznie pod niego. Na Dzień Matki warto skupić się na tym, co lubi mama i zrobić to całą rodziną

Słoik miłości

Czy bylibyście w stanie wymyślić z dzieckiem 100 powodów dlaczego mama jest najlepsza? Nie ma co do tego żadnych wątpliwości! Spiszcie je wszystkie na karteczkach i wrzućcie do ozdobnego słoika. Pomysły mogą być od błahych („robi najlepsze naleśniki na świecie!”) po całkiem poważne. Nie ma osoby, która nie poczułaby się wyjątkowa otrzymując taki!

Karnety „na coś miłego”

Alternatywą dla słoika miłości są też karnety „na coś miłego” co dziecko może zrobić dla mamy, np. karnet na buziaka. Wszystkie pomysły spisujemy z dzieckiem na bilecikach i wręczamy na Dzień Matki.

Słodka przyjemność

Mama to niepodzielna królowa kuchni, jednak z okazji jej święta to dla niej możemy upiec coś pysznego. Dzieci uwielbiają wspólnie gotować i chociaż nasza pomoc i przewodnictwo będzie niezbędne, możemy maluchowi dać wolną rękę jeśli chodzi o dekorowanie ciasta. Podarek z postaci pięknie upieczonych słodkości doceni każda mama.

Autor: Kajetan Drzewiecki

 

2 komentarze

  1. 12edi Odpowiedz

    Ja z córką wysłałem list z laurką – genialna sprawa
    Radość dla mamy i dziecka gdy listonosz dostarczył przesyłkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.